[ K.V. Mechelen 4x Landskampioen ]

R.F.C. Malinois Landskampioen 1948

Speeldag Datum Wedstrijd Score Doelpunten RFCM
1 07.09.1947 Standard CL-RFCM 1-4 De Cleyn 2x, Lemberechts, Van den Driesch
2 14.09.1947 RFCM-Charleroi SC 2-1 Coppens ,De Cleyn
3 28.09.1947 Lya-RFCM 3-0
4 05.10.1947 RFCM-AA La Gantoise 3-0 De Cleyn 3x
5 12.10.1947 Union St.-Gilloise-RFCM 0-1 De Cleyn
6 19.10.1947 RFCM-Beerschot AC 4-1 Coppens, De Cleyn 2x, Lemberechts
7 26.10.1947 RFCM-SC Anderlechtois 2-0 De Cleyn, Lemberechts
8 09.11.1947 Berchem Sport-RFCM 1-1 Coppens
9 16.11.1947 RFCM-Uccle Sport 1-1 Coppens
10 23.11.1947 Boom FC-RFCM 0-3 Corbeel 2x, Lemberechts
11 30.11.1947 RFCM-FC Liégeois 4-0 owngoal, Coppens, De Cleyn 2x
12 07.12.1947 RC de Bruxelles-RFCM 4-4 Corbeel, De Cleyn, Lemberechts, Van Hazendonck
13 14.12.1947 RFCM-Liersche SK 2-0 Corbeel, Lemberechts
14 21.12.1947 OC Charleroi-RFCM 0-1 De Cleyn
15 28.12.1947 RFCM-Antwerp FC 1-1 Corbeel
16 11.01.1948 RFCM-Standard CL 4-2 Coppens, Corbeel, Lemberechts, Van Hazendonck
17 18.01.1948 Charleroi SC-RFCM 1-6 Corbeel, Lemberechts, Van Hazendonck 4x
18 25.01.1948 RFCM-Lyra 2-1 Corbeel, De Cleyn
19 01.02.1948 AA La Gantoise-RFCM 0-0
20 08.02.1948 RFCM-Union St.-Gilloise 4-1 Corbeel 2x, De Cleyn, Lemberechts
21 15.02.1948 Beerschot AC-RFCM 4-1 Laureyns
22 29.02.1948 SC Anderlechtois-RFCM 1-1 De Cleyn
23 07.03.1948 RFCM-Berchem Sport 2-1 Coppens, De Cleyn
24 21.03.1948 RFCM-Boom FC 2-1 Corbeel, Lemberechts
25 04.04.1948 FC Liégeois-RFCM 1-1 De Cleyn
26 11.04.1948 RFCM-RC de Bruxelles 0-2
27 25.04.1948 Liersche SK-RFCM 4-3 Coppens, Corbeel, Lemberechts
28 02.05.1948 RFCM-OC Charleroi 3-1 owngoal, Lemberechts 2x
29 09.05.1948 Antwerp FC-RFCM 4-1 Corbeel
30 23.05.1948 Uccle Sport-RFCM 2-7 Corbeel, Geets 3x, Lemberechts 3x
27.06.1948 officiële huldiging Landskampioen

topschutter R.F.C. Malinois 1947-48: Bert De Cleyn (19)
Bert De Cleyn
Bert De Cleyn (19)
Torke Lemberechts
Torke Lemberechts (16)
Bert Corbeel
Bert Corbeel (14)
Rik Coppens
Rik Coppens (8)
Fons Van Hazendonck
Fons Van Hazendonck (6)
Gust Geets
Gust Geets (3)
Jef Laureyns
Jef Laureyns (1)
Jules Van den Driesch
Jules Van den Driesch (1)
Désiré Bourgeois
Désiré Bourgeois (trainer)

1947-48#WVGVTPt.
1.RFC Malinois301857703943
2.SC Anderlechtois301794725038
3.FC Liégeois3016104736236
4.Antwerp FC3015105613735
5.AA La Gantoise3012117505531
6.OC Charleroi3013134553930
7.Berchem Sport3011127535929
8.Boom FC3013143475329
9.Beerschot AC3013143596729
10.Union St.-Gilloise3013143657629
11.Lyra3011145544827
12.RC de Bruxelles309138416026
13.Standard CL3010146665926
14.Charleroi SC3011154607326
15.Uccle Sport3010173526723
16.Liersche SK3010173478123

1947-48
Op het veld van Olympic Charleroi, 21 december 1947
Prosper Verhoeven, Jef Laureyns, Jan Smits, Willy Vermeulen, Jules Van den Driesch, Jef Andries
Torke Lemberechts, Rik Coppens, Bert De Cleyn, Fons Van Hazendonck, Bert Corbeel


Geel en Rood 12 mei 1948
Malinois verdienstelijk kampioen
Club Mechelen als verdienstelijk kampioen
De derde nationale pot voor FC Mechelen
Actiefoto uit de kampioenschapswedstrijd op Antwerp
De kampioenenploeg 1947-48
De ploeg in het album Continental Pools
Reünie van de kampioenenploeg in 1975
Aankondiging reüniewedstrijd in 1976
Doodsprentjes van oud-spelers

spelers 1947-48# wedstrijden# doelpunten
1.Torke Lemberechts (1)3016
2.Rik Coppens (1)308
3.Fons Van Hazendonck306
4.Jef Laureyns301
5.Jef Andries (1)(2)30-
6.Jan Smits30-
7.Bert De Cleyn (1)2919
8.Willy Vermeulen28-
9.Jules Van den Driesch (2)271
10.Bert Corbeel (2)2514
11.Prosper Verhoeven19-
12.Lucien Bertulens14-
13.Jef Hofmans5-
14.Gust Geets23
15.Louis Volkaerts1-
(1) geselecteerd voor de nationale A-ploeg tijdens 1947-48
(2) geselecteerd voor de nationale B-ploeg tijdens 1947-48
FC Malinois, KV Mechelen 1948
type-elftal 1947-48 (WM-formatie)

Alle spelers die de 3 landstitels in de jaren '40 veroverden.

INDEX - TOP - STARTPAGINA